Anasayfa Hakkımızda Mümessillikler Satış Haberler İletişim English

Sık Sorulan Sorular


Share

Comfort Gel Burun Maskesi
"Jel ve Silikonun Muhteşem Uyumu…"

Comfort Gel Burun Maskesi ComfortGel model jelli burun maskesinde; şekil alabililen ve değiştirilebilir jel parçası üzerinde oturtulmuş olan, içe doğru kıvrılarak yerleştirilmiş yumuşak silikon parça bulunmaktadır. Burun çevresini çok yumuşak şekilde kavrayan maske, özel bir jel dolgu malzemesine sahiptir. Silikondan yapılmış, körüklü ve yumuşak bir alın desteği vardır. Alın desteğinin silikon olması ve açısının ayarlanabilmesi, maskenin yüze olan baskısının düzgün şekilde dağıtılmasını sağlamaktadır. Respironics maskelerin çoğuna uygun olan kullanışlı bir başlığa sahiptir. Başlıkların boncuklarla maskeye tespit edilebilmesi, maskenin takılıp çıkartılmasını kolaylaştırır. Yüze uygulamış olduğu baskının az olmasıyla, daha konforlu ve uyumlu bir kullanım sağlar.

Hastanın vermiş olduğu havanın maskeden tahliyesini sağlayan, hava kaçak çıkışı (ekshalasyon portu) bir çok maske modelinde yatay bir kesik şeklinde dizayn edilmiştir. Böylece atılan havanın çıkardığı gürültü en aza indirilmiş olur. Yatay kesik şeklindeki hava çıkışının bir başka avantajı ise, çıkan havayı dağıtarak sizin veya partnerinizin rahatsız olmanızı engellemesidir.

Maske ve hortum arasında kullanılmak üzere maske ile birlikte verilen plastik adaptörün 2 önemli görevi vardır. İlki maskenin hortuma kolayca takılıp çıkartılmasını sağlar. Gece içinde, bir ihtiyacınız için geçici olarak yataktan kalkmak istediğimizde, maskeyi çıkarmadan bu adaptörden cihazdan kolaylıkla ayrılarak serbest kalır ve maske çıkarıp takarken uykumuzun kaçmasının da önüne geçmiş oluruz. İçiçe geçen hareketli 2 parçadan oluşan bu adaptör, uyku sırasında hortumun dönerek kıvrılmasını engeller. Böylece uyku sırasındaki hareketliliğimizin maskeden hava kaçağı yapmasını en aza indirmiş olur.

Comfort Gel Burun Maskesi Resim 1 Comfort Gel Burun Maskesi Resim 2
Diğer CPAP & BiPAP Maskeleri;
- ComfortFit (TamYüz) Maske, başlıklı - ComfortGEL FullFace (Oranazal) Maske
- ComfortFull 2 FullFace (Oranazal) Maske - ComfortLite 2 Burun Yastığı
- OptiLife Burun Yastığı - Profile Lite Jelli Burun Maskesi
- EasyLife Burun Maskesi - Comfort Select Burun Maskesi
- Comfort Fusion Burun Maskesi - Comfort Classic Burun Maskesi
- PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü) - TOTAL Face Tam Yüz Maskesi (NIV için ekshalasyon portlu)
- PerformaTrak SE TümYüz Maskesi, İnvaziv Yoğun Bakım Ventilatörleri(IV) için - PerformaTrak TümYüz Maskesi (Oranazal), Noninvaziv Basınç Ventilatörleri için
- Contour DeLuxe Nasal Maske, Disposable
Copyright © 2010 Respitek Ltd. Şti. All Rights Reserved
Powered by EOS