Anasayfa Hakkımızda Mümessillikler Satış Haberler İletişim English

Sık Sorulan Sorular


Share
Uyku Laboratuvarı Cihazları
"Dünya Markaları, RESPİTEK Güvencesiyle…"
Uyku Laboratuvarı Cihazları

Uyku hastalıkları teşhisi konusunda uzmanlaşmış ve dünyada en çok tercih edilen ürünlere sahip olan PHILIPS Respironics (USA)* ve EMBLA (USA) firmalarının ülkemizdeki temsilciliği, firmamız RESPİTEK tarafından yapılmaktadır. Ülkemizde 100'ün üzerinde uyku merkezinde çalışan uyku uzmanları, Embla ve Philips Respironics ürünlerini tercih etmişlerdir. Temsilciliğimizi yaptığımız markalarda bulunan ürün çeşitliliği sayesinde, Uyku Hastalıklarının Teşhisi ile ilgili her türlü çözümü RESPİTEK'te bulabilirsiniz.

devamı...

Ülkemizin her köşesine yapılmış olan 150'yi aşkın uyku sisteminin satışı, kurulumu, eğitimi ve satış sonrası servisini vererek geçen 16 yılın tecrübesine sahip uzmanlaşmış ekibimiz; 2010 yılından itibaren sadece Uyku ve Solunum Bozuklukları alanında faaliyet gösteren RESPİTEK çatısı altında, sizlere hizmet vermekten büyük memnuniyet duymaktadır. Kullanım kolaylığı, esnek yapılandırma imkânı ve yeni isteklere cevap verecek sürekli güncellenen yüksek teknolojiye sahip olmaları, temsil ettiğimiz tüm cihazların dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilmelerini sağlayan ortak özellikleridir.

Uyku hastalıklarının teşhisinde kullanılan ve çok çeşitli parametrelerin kayıtlarını yapan tıbbi tanı cihazları çeşitli şekilde sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmalardan en uygunu olduğunu düşündüğümüz, Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi (AASM) ve CMS geri ödeme kurumu tarafından kabul edilen cihaz sınıflamasıdır. Buna göre, Uyku Hastalıkları Teşhis Cihazları 4 ana sınıfta incelenebilmektedir.

Polisomnografi Cihazları:Uyku Laboratuarlarında kullanım için üretilmiş olan, uyku hipnogramının kolaylıkla oluşturulabilecek yeterli sayıda EXG (EEG, EMG, EOG) kanallarına sahip olan, bununla birlikte uyku çalışmalarında standart kabul edilen kardiyo-respiratuar parametrelerin (EKG, Hava Akımı, Nabız, SatO2, Göğüs ve Karın Eforu, Bacak EMG'si v. b. gibi) kaydını anında görüntülenebilecek şekilde(online) yapabilen, kayıt edebilme yetenek ve kapasiteleri olarak en gelişmiş uyku teşhis cihazlarıdır. Uyku Laboratuarlarında uyku teknisyeninde bulunduğu bir kayıt ortamında kullanılırlar. Polisomnografi cihazları, her türlü Uyku Hastalıklarının teşhisinin yapılabilmesi için gerekli mekanik ve yazılım donanımına sahip olması beklenen cihazlardır. Aşağıda teknik özelliklerinden bahsedilecek olan Alice 5, N7000, S4500 model Polisomnografi cihazları bu sınıfa giren cihazlardır.

Portable Polisomnografi Cihazları: Uyku Laboratuarlarına bağlı kalmadan, özellikle evlerde veya hastane servislerinde polisomnografik kayıt alınabilmesi için tasarlanmış olan, 1. sınıfa göre biraz daha kısıtlı parametreli, daha kompakt yapıda ve daha az EXG kanalı ile uyku hipnogramının yapılmasına imkân veren, genellikle kayıt sırasında teknisyen katılımının olmadığı durumlarda kullanılan polisomnografi cihazlarıdır. Taşınabilir Polisomnografi cihazlarında kayıtların saklanabilmesi için dâhili hafıza ve birçoğunda dâhili batarya bulunmaktadır. Aşağıda teknik özelliklerinden bahsedilecek olan Alice PDx ve Embletta X100 model Taşınabilir Polisomnografi cihazları bu sınıfa giren cihazlardır. Alice 5 model cihaz, 1. sınıfta olmasına rağmen dâhili hafızası olduğundan, full-PSG olarak tüm özellikleriyle taşınabilir amaçlı bir ünite kullanılabilmektedir.

Uyku Poligrafları: Uyku sırasında Kardiyo-respiratuar kayıtlarının yapılabilmesi için tasarlanmış, Uyku hipnogramının oluşturulmasını sağlayacak sayıda EXG (EEG, EOG, EMG) kanalı bulunmayan, kayıt sırasında şebeke enerjisine ihtiyaç duymayan, dâhili bataryası olan, kayıtları dâhili hafızasına yapan ve minimum 8-10 farklı kanalın aynı anda kaydını yapabilen cihazlardır. Özellikle evlerde Uykuda Solunum Bozukluklarının tespiti için çok yaygın olarak kullanılan cihazlardır. Aşağıda teknik özelliklerinden bahsedilecek olan Stardust II ve Embletta GOLD cihazları bu sınıfa giren kardiyo-respiratuar uyku poligraflarıdır.

Uyku Tarama Cihazları: Sadece birkaç parametrenin ölçümünü yaparak Uyku Bozukluğunun kaynağı ile ilgili fikir veren çok pratik kullanımı olan cihazlardır. Hastanın evinde kolaylıkla kendisi tarafından takılıp çıkartılabilen ürünlerdir. Çıkan sonuçlara göre hastanın daha ileri tetkike gönderilip gönderilmeyeceğine veya uygulanacak tedavi prosedürünün güncel olarak düzenlenmesine karar verilir. Aşağıda teknik özelliklerinden bahsedilecek olan RUSleeping ve ActiWatch cihazları, bu sınıfa giren uyku bozuklukları tarama cihazlarıdır.

Firmamız RESPİTEK'in temsil ettiği Uyku Tanı Cihazlarının, uyku uzmanları tarafından tercih edilmesinin önemli bir diğer sebebi; Uyku Merkezlerinin, uykudaki solunum bozukluklarının tedavisi için cihaz önerisinde bulunulabilmek için ihtiyaç duyduğu, Polisomnografi ve Uyku Poligrafı cihazlarıyla bağlantılı olarak çalışan CPAP-BiPAP Titrasyon Sistemleridir. Bu konuda, RESPİTEK tarafından sunulan seçenekler; hem kalitesi, hem kolay kullanılabilmesi, hem de çeşitliliği ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Manüel CPAP Titrasyonu, Otomatik CPAP Titrasyonu, Manuel BiPAP Titrasyonu, Otomatik BiPAP Titrasyonu, S/T Titrasyonu, Volüm Hedefli Ventilasyon(AVAPS) Titrasyonu ve Adaptif Servo Ventilasyon(ASV) Titrasyonu yapabilen 6 değişik konfigürasyon sunulmaktadır. Uyku Laboratuarında kullanılmak için özel olarak üretilmiş olan OMNILAB, yukarıdaki titrasyon sistemlerinin birçoğunun teknik özelliklerinin tek bir ünitede toplandığı, çok amaçlı titrasyon sistemidir.

Uyku hastalıklarının teşhisinde kullanılan tüm cihazların ve hasta bağlantısında kullanılan aksesuarlarının kalitesi, kayıtların kalitesini ve yapılan çalışmanın etkinliğini artırır. Tüm polisomnografi cihazlarında kullanılabilen, dünyanın en büyük sensör üreticisi PROTECH firmasının Respironics firması tarafından satın alınmış olması, Alice cihazlarında kullanılan aksesuarların en yüksek teknoloji yatırımlarıyla geliştirilmesini sağlamaktadır.

Yaklaşık 15 yıl önce Flaga ismiyle ve Avrupalı profesyonel uyku uzmanlarının girişimleriyle İzlanda’da kurulmuş olan EMBLA firması; Amerikan yatırımcılarının ortaklığı ile operasyon merkezini Amerika’ya taşımıştır. Kurulduğundan itibaren sadece Uyku Analiz Cihazlarının üretimi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışan bir firma olan EMBLA; cihazlarında kullandığı birçok aksesuar ve sensörü, en yüksek kalitede üretmektedir.

Polisomnografi Cihazları;
EMBLA N7000 Polisomnografi Cihazı

EMBLA N7000 Polisomnografi Cihazı 32 referansiyel EEG kanalına sahip olan N7000 Polisomnografi cihazı, bu kanallara ...

EMBLA S4500 Polisomnografi Cihazı

EMBLA S4500 Polisomnografi Cihazı Birçok EMBLA kullanıcısının ilk tercihi olan S4500 model PSG cihazı; gerek ...

ALICE 5 Polisomnografi Cihazı

ALICE 5 Polisomnografi Cihazı PHILIPS Respironics tarafından üretilen en gelişmiş Alice 5 polisomnografi cihazı; aynı ...

Taşınabilir Polisomnografi Cihazları;
ALICE Pdx Portable Polisomnografi

ALICE Pdx Portable Polisomnografi Uyku hastalıkları tanı cihazı olan Alice PDx; taşınabilir tarama testleri, hasta ...

Embletta X100 Portable Polisomnografi

Embletta X100 Portable Polisomnografi EMBLA tarafından üretilen Embletta Uyku Poligrafları; tüm dünyada üretilmiş olan taşınabilir ...

Uyku Poligrafları;
Stardust II Uyku Poligrafi

Stardust II Uyku Poligrafi Stardust II Uyku Poligrafı; çalışmalarınızda büyük katkı sağlayacak küçük, marifetli ve ...

Embletta Gold Uyku Poligrafı

Embletta Gold Uyku Poligrafı Dünyanın en iyi evde uyku testi cihazı olarak geliştirilen Embletta GOLD, ...

Uyku Tarama Cihazları;
RUSleeping Apne Tarama Cihazı

RUSleeping Apne Tarama Cihazı RUSleeping™ RTS, solunum duraksamalarının(AH) ölçümünü sağlayan, uyku tarama(screening) aletidir. Diğer tüm ...

ACTIWATCH 2 Aktigrafi Cihazı

ACTIWATCH 2 Aktigrafi Cihazı Taşınabilir aktigrafi cihazları; uzun süreli, objektif ve süreklilik gösteren uyku/uyanıklık verilerininin ...

CPAP ve BiPAP Titrasyon Sistemleri;
CPAP ve BiPAP Titrasyon Sistemleri

CPAP ve BiPAP Titrasyon Sistemleri Uyku Merkezlerinin, uykudaki solunum bozukluklarının tedavisinde cihaz önerisinde bulunabilmeleri için, Polisomnografi ...

PSG Sensörleri ve Aksesuarları;
PSG Sensörleri ve Aksesuarları

PSG Sensörleri ve Aksesuarları Uyku hastalıklarının teşhisinde kullanılan tüm cihazların hasta bağlantısında kullanılan aksesuarlarının kalitesi, ...Copyright © 2010 Respitek Ltd. Şti. All Rights Reserved
Powered by EOS