index

ResMed AirFit P30i, size yüz üstü uyurken bile özgürlük hissini yaşatabilen burun yastığı (Nasal Pillow) CPAP maskesidir.

AirFit P30i sizin için mi tasarlanmış?

Uyku Tedavisinde Siz Özgürlük ve Kolaylık istediniz bizde...

CPAP cihazınızın hortumunu başınızın üstünden bağlayarak CPAP hortumunun sizden uzakta durmasını sağlayabilirsiniz. Bu size maskenizi kullanırken daha fazla özgürlük sunacaktır.

QuiteAir maske çıkışı ile gece CPAP tedaviniz esnasında sizi rahatsız etmeyecektir. 21 dB ses seviyesi ile sessizliği sesini sizlere sunuyoruz.

Çek-Tak dizaynı sayesinde CPAP tedavinize başlamadan önce maskenizi kolaylık takabilir ve hiç zorlanmazsınız

AirFit P30i Nazal Yastık (Nasal Pillow) maskesiniz tasarımı sayesinde görüşünüz kapanmaz. 2 noktadan çıkışı sayasinde de dilediğiniz gibi uyuyabilirsiniz hatta yüz üstü bile yatabilirsiniz.

Quick-Release (Hızlı Çıkartma) tasarımı sayesinde özellikle gece uyandığınızda veya sabah CPAP tedaviniz bittiğinde maskeniz ile CPAP hortumunuzu birbirinden ayırabilirsiniz.

CPAP ve BiPAP nazal maskeleri arasında en çok tercih edilen

Harici klinik çalışmalar ile kanıtlanmış olan CPAP ve VPAP (BiPAP) tedavisinde maske kullanan her 5 kullanıcıdan 4’ü AirFit P30i maskesini tercih etti.

Referans

Kaynak: ResMed internal verification testing conducted from July-August of 2017.
 
Kaynak: On a Likert scale of 0-10, 17 out of 22 CPAP users rated the AirFit P30i seal between 8-10.
 
Kaynak: ResMed guided external clinical study of 22 evaluable current nasal pillows mask users from May to June, 2018 in Sydney, Australia who trialed ResMed AirFit P30i and Phillips™ Respironics DreamWear gel pillows.
 
Kaynak: ResMed fitting study of 74 current CPAP users from June 4 to June 8,2018 in multiple US locations who trialed ResMed AirFit P30i, Phillips Respironics DreamWear gel pillows or ResMed AirFit P10.
 
Kaynak: Based on a third-party, independent study commissioned by ResMed in February 2017, surveying 400 patients currently using CPAP for 6 or more months.DreamWear and Phillips are trademarks of Koninklijke Philips N.V, registered in the US and other countries.
index

ResMed AirFit F30i ultra kompakt maske, hastalarınızın takdir edeceği bir biçimde tam yüz işlevsellik sunar. Geleneksel bir maskeye göre daha küçük, daha sessiz ve daha az rahatsız edici olan burun altı tasarım ve üsten hortum bağlantısı ile, görsel ve fiziksel özgürlüğü artırarak CPAP, VPAP (BiPAP) tedavisinin daha az zorlayıcı olur. Burun köprüsündeki rahatsızlık ve yüz işaretleriyle ilgili konular artık geçmişte kaldı.

AirFit F30i sizin için mi tasarlanmış?

Maske için isteklerinizi dinledik ve gerçekleştirdik

Mıknatıs klipsler sayesinde ayna karşına geçmedn veya zorlanmadan hızlı ve tam olarak maskenizi takabilirsiniz.

 

Ultra-kompakt çerçeve ile sadece burnunuzun altına temas eden yüzey ile yüzündeki temas noktaları minimumda tutulmuş, kenar kanatları ile kullanım süresi boyunca maksimum stabillik sağlanmıştır.

 

Tek katmanlı silikon yapısı ile hafifleştirilmiş ve değişen kalınlık ile konfor ve stabillik noktalarına göre uyumluluk sağlanmıştır.

Hortum bağlantı noktası kendi etrafında 360º dönebildiği için her hareketinizde size uyum sağlayacaktır.

ResMed AirFit maskelerinin i serilerinin ortak özelliği olan üsten bağlantı sayesinde hortum sizden uzakta ve hareketinizi kısıtlamadan uyku ve solunum tedavinizde özgürlük sağlayacaktır.

Referans

ResMed external clinical study of 51 current full face CPAP mask users, conducted between 24/10/2018 – 20/11/2018, 2018 Data on file; ID A4484728.

Wimms A. et al., Impact of a New Nasal Pillows Mask on Patients’ Acceptance, Compliance, and Willingness to Remain on CPAP Therapy. Sleep Disord, 2016. 2016: p. 6713236.

Use of masks with magnetic components is contraindicated in patients with the following pre-existing conditions: a metallic haemostatic clip implanted in your head to repair an aneurysm and/or metallic splinters in one or both eyes.

index

ResMed TxLink

Titrasyon Kontrol Sistemi

ResMed TxLink Modülü ile

Bütün ResMed PAP* tedavi cihazlarınız artık titrasyon cihazı oluyor. TxLink Kontrol ünitesi sayesinde PAP cihazınızın ölçümünü yaptığı parametreleri polisomnografi (PSG) ekranına aktarabilirsiniz.

*CPAP, APAP, APAP Bayan, Bi-Level S, T, S/T, Auto Bi-Level, PAC, iVAPS (AVAPS), ASV ve ASV Auto

Hasta Verileri

TxLink sayesinde, Hasta verilerini polisomnografi (PSG) titrasyonu esnasında on-line (gerçek zamanlı) takip edebilir, kaydedebilirsiniz. Yapılan tüm işlemlerin işlem listesini ve reçetesini oluşturmanıza olanak tanır.

Kontrol İmkanı

TxLink modülü ResMed PAP cihazlarının tedavi modlarını uzaktan kontrol etmenize alanak tanıdığı gibi diğer bileşenleride kontrol etmenize olanak tanır. Bu sayede hasta odasına gitmeden ve hastayı uyandırmadan tüm parametreleri ayarlayabilirsiniz.

Tek Ekran

TxLink modülünün PAP cihazından toplamış olduğu tüm verileri** uyku laboratuvarınızda kullandığınız PSG sistemine DC kanal veya ethernet hattı üzerinden kolayca tanımlayabilirsiniz. Bu sayede tek ekrandan bütün parametreleri takip edebilir raporlayabilirsiniz.

**Hasta Akım, Maske Basıncı, Kaçak, MV, Vt, Va, Hedef Ventilasyon, RR İnspirasyon Zamanı, Ayarlanan Inspirasyon ve Ekspirasyon Basıncı, CPAP Basıncı, Tetikleme ve Döngü Bildirileri…

Uyumlu Cihazlar

 • S9 Autoset, S9 VPAP S, S9 VPAP ST, S9 VPAP ST iVAPS, S9 VPAP ST-A iVAPS, S9 Autoset CS-A
 • AirSense Elite / Autoset / Autoset for Her, AirCurve S, AirCurve CS, Lumis 150 ST / ST-A
 • Stellar 150
 • VPAP Tx
index

ResMed VPAP TX

MultiMod Titrasyon Sistemi

ResMed VPAP Tx ile

Uyku polisomnografi (PSG) testi sonrası titrasyon esnasında tüm tedavi modlarına hastayı uyandırmadan geçiş yapabildiğiniz laboratuvar sistemidir. Sistemde 11 tedavi modu bulunmakta ve güncelleme imkanı sunmaktadır.

Hasta Odasında

VPAP Tx Titrasyon sisteminin bağlantılarını sağladıktan sonra gece boyunca hastanın maske ile ilgili yaşayabileceği problemleri en aza indirebilmek için “Maske Uyum Testi” yapabilir ve maske ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Kontrol Odasında

VPAP Tx Titrasyon Sistemi size karşılaşabileceğiniz farklı uyku solunum problemleri ile karşılaştığınızda size bütün tedavi modlarını* kullanmanıza olanak tanır.

Ayrıca sistemin tüm ayarlarını Tedavi mod değişimi, nemlendirici ayarı, maske ayarı gibi özellikleride hasta odasına gitmeden kontrol odasından yapabilirsiniz.

*CPAP, APAP, APAP Bayan, Bi-Level S, T, S/T, Auto Bi-Level, PAC, iVAPS (AVAPS), ASV ve ASV Auto

Tek Ekran

VPAP Tx Titrasyon Sisteminin toplamış olduğu tüm verileri** uyku laboratuvarınızda kullandığınız polisomnografi (PSG) sistemine DC kanal veya ethernet hattı üzerinden kolayca tanımlayabilirsiniz. Bu sayede tek ekrandan bütün parametreleri takip edebilir raporlayabilirsiniz.

**Hasta Akım, Maske Basıncı, Kaçak, MV, Vt, Va, Hedef Ventilasyon, RR İnspirasyon Zamanı, Ayarlanan Inspirasyon ve Ekspirasyon Basıncı, CPAP Basıncı, Tetikleme ve Döngü Bildirileri…

Teknolojiler

 • Klinik olarak kanıtlanmış ResMed Autoset Algoritması : Tıkayıcı, Santral ve Miks Apnelari tanımlayabilir ve Basınç değişimini kesin veriler üzerine yapar.
 • Horlama ve 5 Farklı akım sınırlaması tanıma
 • EPR : Nefes verme esnasında basınç düşüşü
 • Easy-Breath : Doğal Nefes Uyumu
 • Ti-Control : Minimum ve Maksimum olarak inspirasyon zamanı belirleme.
 • Tetikeleme&Döngü : IPAP-EPAP ve EPAP-IPAP Tetiklemeleri
 • iVAPS : Alveoler Dakika Ventilasyonu
 • iBR : Akıllı Solunum Destek Frekansı
 • PaceWave : ASV Algoritması
 • AutoASV : ASV tedavisinde üst solunum olaylarını çözebilen otomatik taban basınç belirlenmesi

Sistem içinde bulunan teknolojilerinden bazılarıdır.  Sistemin özelliği olan bu teknolojilerin tamamı klinik çalışmalar ve yayınlar ile desteklenmiştir.***

***

 1. Jaye J, Kelly J et al. Eur Respir J 2012; 40: Suppl. 56, 51
 2. Hastings et al. Int J Cardiol 2010
 3. Allam et al. Efficacy of adaptive servo-ventilation in treatment of complex and central sleep apnea syndromes. Chest 2007; 132(6): p. 1839-46
 4. Morgenthaler et al. Adaptive servo-ventilation versus noninvasive positive pressure ventilation for central, mixed, and complex sleep apnea syndromes. Sleep 2007; 30(4): p. 468-75
 5. Javaheri et al. Adaptive pressure support servo-ventilation: a novel treatment for sleep apnea associated with use of opioids. J Clin Sleep Med 2008; 15;4(4): p. 305-10
 6. Oldenburg et al. Adaptive servoventilation improves cardiac function and respiratory stability. Clin Res Cardiol 2011; 100(2): p. 107-15
 7. Topfer et al. Adaptive servo-ventialtion: effect on Cheyne-Stokes-Respiration and on quality of life. Pneumologie 2004; 58(1): p. 28-32
 8. Hastings et al. Adaptive servo-ventilation in heart failure patients with sleep apnea. Int J Cardiol 2010; 139:17-24
index

ApneaLink Air

ResMed Apnealink Air ile Uyku Tarama

 • Tek tuşla Açma/Kapama
 • 48 saate kadar uzun süreli kayıt ve depolama alanı
 • Test durum bilgilendirme indikatörleri
 • Sensör durum indikatörleri
 • Güvenilir Otomatik Skorlama
  • AHI
  • HI
  • Oksijen Desaturasyon İndeksi
  • Horlama ve Akım Sınırlaması
  • Pozisyon (Body Position)*
 • Manuel Skorlama İmkanı
 • Bulut (ResMed AirView) tabanlı skorlama ve Raporlama
 • Ayarlanabilir Parametre
 • Obstruktif ve Santral Apne Ayrımı
 • Cheyne-Stoke Raporlama
 • Güncel AASM kriterlerine uyumluluk

 ResMed ApneaLink Air PG (poligrafi) cihazı AHI, Horlama, Akım sınırlaması gibi toplamış olduğu verileri otomatik olarak analiz eder ve raporlar.

AHI indeksi veya Risk indeksini kolayca tanımlayabilmek için renkli durum bilgisini rapora aktarır

Geniş Raporlama Seçeneği ile

Oluşturulan rapor email veya bulut  (ResMed AirView) üzerinden ilgili hekime iletilir.

Genişletilmiş poligrafi rapor ile önemli traseler rapor üzerine aktarılır

Kullanılması öngörülen cihaz için reçete rapora eklenir.

ResMed Apnealink Air Poligrafi (PG) Sistemi

*ResMed AirView sistemi üzerinden görüntülemelerde

index

Mirage Micro

ResMed Mirage Micro, çocuk ve yetişkinlerde uyku solunum bozuklukları CPAP, VPAP (BiPAP) tedavisinde kullanılan maskeler arasında özellikleri ile en dikkat çekici üründür.

ResMed
Birçok Özelliği ile Farkılıdır

ResMed MicroFit 24 ayarlı kadran tasarımı ile burun üstünde oluşabilecek yaraları engellediği gibi kaçak oluşumuna da engel olur.

 

360° dönüşü ile hortum dolanmasına izin vermez. Ayrıca yatış pozisyonuza göre konulandırabilirsiniz.

Dairesel ve bölmeli tasarlanmış çıkış ile hızlı ve sessiz CO2 atımı sağlar.

Hortum Bağlantı noktasını çekerek kolayca çıkarabilirsiniz. Bu sayede maskeyi çıkartmadan kolayca CPAP veya VPAP (BiPAP) cihazından uzaklaşabilir ve ayarlarınızı bozmadan tekrar tedaviye devam edebilirsiniz.

Ayarla – Unut klipsler sayesinde maske ayarlarınız bozmadan hergün CPAP, VPAP (BiPAP) tedavinize aynı konforla devam edebilirsiniz.

Çift katmanlı silikonun katmanları arasına dolan hava sayesinde kullanım boyunca kaçaksızlık ve stabillik sağlar.

Small, Medium, Large, Large-Wide, X-Large

Sessiz CO2 Atımı

Ayarlanabilir Başlık

index

ResMed Pixi Fx

İki yaş ve üstü çocukların antropometrik verilerini
kullanarak benzersiz şekilde inşa edilmiştir. Çocukların
kemik yapısını, yüz özelliklerini ve cilt hassasiyetini dikkate
alan maske, yumuşak yüzlerdeki basıncı en aza indirecek
şekilde tasarlanmıştır.
Bütün özellikler herkes için CPAP, VPAP (BiPAP) terapi konforunu, kabulünü ve genel deneyimini iyileştirmesi düşünülmüştür – böylece bakıcılar, çocuklarını yolculuklarında duygusal olarak desteklemeye
odaklanmakta özgür olabilirler.

Genel Özellikler

ResMed Breathoprene başlık sayesinde çocuğunuzun yüzünde göze çarpmayan ve daha güven verici bir görünüm için açık renk tonu kullanılmıştır.

Yetişkinlerin bakış açışına göre ergonomik olarak tasarlanmıştır.

ResMed Pixi Fx CPAP, VPAP (BiPAP) maskesi, her çocuğun kendine özgü yüz yapısına uyum sağlar ve en iyi uyum içinde geniş ayarlama imkanı sunar.

Tek katmanlı ince silikon ile çocuğunuzun yüzündeki baskıyı sızdırmazlıktan ödün vermeden azaltır.

Hortum, çocuğunuzun cihazı kullanım veya uyku ve kullanım pozisyonuna bağlı olarak iki farklı yön için konumlandırılabilir. Diğer  noktadan da ihtiyaç halinde oksijen konsantratörleri ile oksijen desteği verilebilir.

ResMed SpringFlex kolayca gerilebilen ve bükülebilen hafif hortumu sayesinde uyku veya kulllanım sırasında hareket ederken dolanmaz veya sürüklenmez.

İstediğiniz başlık ayarını bozmadan maskeyi çıkartmayı kolaylaştırır.

Ayrıca olası bir acil durumda alt başlık mandalını çekerek serbest bırakır.

index

ResMed Quattro Air ile Kazancınız

Referans

 1. ResMed AirFit N20 internal global fitting study of 159 existing ResMed patients, conducted 12/11/2015; ID A3768073.
 2. ResMed internal study of 24 existing ResMed patients, conducted between 23/11/2015 – 21/12/2015 comparing the market leading mask with AirFit N20; ID A3768073.
index

AirTouch F20

ResMed AirTouch F20

İşte bu – sizin ve hastalarınızın beklediği devrimci maske. ResMed AirTouch F20, bugüne kadarki en yumuşak maskemizdir ve kusursuz bir konfor ve performans karışımı için UltraSoft ™ akıllı köpüğü kullanan ilk maskedir. Akıllı köpük yastığı ayrıca, çeşitli terapi basınçları arasında güvenli bir sızdırmazlık sağlamaya yardımcı olmak için her yüzün eşsiz hatlarına da adapte olur. Özellikle VPAP (BiPAP) tedavisi esnasında kullanılan maskelerde karşılaşılan burun köprüsü üzerindeki yaralanmalar ResMed AirTouch F20 ile yaşanmaz.

Referans

 1. Combined responses of those expressing a preference in an independent patient survey in the UK, USA, France, Germany and Australia between April 10 to May 11, 2015. Visit ResMed.com/MaskBrand.
 2. As of April 27, 2017, ResMed has more than 3 million patients monitored through AirView.
index

AirFit 20 Serisi

ResMed AirFit F20, size uyku apnesi tedavisinde konforu ve ilkleri yaşatır.

AirFit F20, yenilikçi InfinitySeal ™ silikon yastığa sahiptir: CPAP ve VPAP (BiPAP) yüksek terapi basınçlarına kadar test edilmiştir, tüm yüz şekilleri ve boyutlarındaki hastalara rahatça uyacak şekilde tasarlanmıştır. Net bir görüş hattı sağlayan daha az klostrofobik bir maske arayan hastalara hitap edecektir.

Referans

 1. ResMed internal verification testing conducted from July-August of 2017. 
 2. Measured as the reduction in peak velocity when compared to the standard F20 elbow.‬ 
 3. Combined responses of those expressing a preference in an independent patient survey in the UK, USA, France, Germany and Australia from March 2017. Visit ResMed.com/MaskBrand
 4. Berg Insight. mHealth and Home Monitoring-8th Ed. 2017.
© Copyright 2024 RESPİTEK A.Ş. powered by EOS HeyKodi
© Copyright 2024 RESPİTEK A.Ş.
Biz Sizi Arayalım

  Şehir

  Destek konusu

  RESPİTEK size daha iyi bir hizmet sunabilmek için çerezlerden faydalanır. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. KVKK Bilgilendirme ve Güvenlik Politikamız için tıklayınız
  X
  Alışverişe başla